Raak mij aan! Touch me!

In Baloji's betoverende, magisch realistische debuut volgen we de zogenaamde 'duivelskinderen' die, verdoemd uit hun sociale kringen, een vurige strijd aangaan om dat helse label van zich af te werpen.

Na achttien jaar keert Koffi terug naar zijn geboorteland Congo om er zijn zwangere vrouw aan zijn familie voor te stellen en de traditionele bruidsschat te betalen. De reünie verloopt echter niet zoals verwacht: hoewel Koffi met man en macht probeert de banden weer aan te sterken, is en blijft hij voor de gemeenschap een ‘teken van de duivel’. Koffi lijkt zich moeilijk los te kunnen wrikken uit de diepgewortelde geloofsovertuigingen van zijn familie. Samen met andere ‘duivelskinderen’ besluit hij de vurige strijd aan te gaan om dit helse label van zich af te werpen. 

Augure is een bezwerend drama over identiteit, ontheemding en de hunkering naar acceptatie op de achtergrond van een magisch-realistisch Congo. Het speelfilmdebuut van het Belgisch-Congolese multitalent Baloji werd geïnspireerd door het gewicht van zijn naam, dat in de koloniale tijd de beladen betekenis van ‘tovenaar’ kreeg. Naast de regie en het scenario verzorgde Baloji ook de kostuums en nam hij vier gloednieuwe albums op bij de film, gebaseerd op de hoofdpersonages. Het visueel verbluffende resultaat werd in Cannes bekroond met de New Voice Prize en won internationaal nog vele andere prijzen.

Agenda

Vrijdag 19 april
16:20 tot 18:00
Camera 4
€ 12,00
Zaterdag 20 april
19:00 tot 20:40
Camera 5
€ 12,00
Zondag 21 april
18:10 tot 19:50
English subtitles
Camera 4
€ 12,00
Maandag 22 april
16:10 tot 17:50
Camera 4
€ 12,00
Dinsdag 23 april
14:05 tot 15:45
Camera 5
€ 12,00
Woensdag 24 april
18:10 tot 19:50
English subtitles
Camera 3 Deluxe
€ 14,50
Taal
Frans gesproken, Nederlands ondertiteld
Duur
90 min
Acteurs
Lucie Debay, Marc Zinga, Yves-Marina Gnahoua, Eliane Umire
Land
België,Frankrijk,Congo
Jaar
2023
Regie
Baloji

Misschien vind je dit ook leuk

Four Daughters Four Daughters

Four Daughters

vr 19 apr van 12:55 tot 14:53
Green Border Green Border

Green Border

vr 19 apr van 13:05 tot 15:42
La Chimera La Chimera

La Chimera

vr 19 apr van 13:15 tot 15:35
The Peasants The Peasants

The Peasants

vr 19 apr van 13:25 tot 15:31
Civil War Civil War

Civil War

vr 19 apr van 15:50 tot 17:49
Back to Black Back to Black

Back to Black

vr 19 apr van 16:00 tot 18:13
Love Lies Bleeding Love Lies Bleeding

Love Lies Bleeding

vr 19 apr van 16:10 tot 18:04
Augure Augure

Augure

vr 19 apr van 16:20 tot 18:00
Docs: The Waste Land Docs: The Waste Land

Docs: The Waste Land

za 20 apr van 10:00 tot 11:55
Docs: De Wereld van Carlijn Docs: De Wereld van Carlijn

Docs: De Wereld van Carlijn

za 20 apr van 10:10 tot 11:52
Wicked Little Letters Wicked Little Letters

Wicked Little Letters

za 20 apr van 10:20 tot 12:11
Katak, de dappere beloega (4+) Katak, de dappere beloega (4+)

Katak, de dappere beloega (4+)

za 20 apr van 11:00 tot 12:35
Un Métier Sérieux Un Métier Sérieux

Un Métier Sérieux

za 20 apr van 11:10 tot 13:01
Docs: Songs of Earth Docs: Songs of Earth

Docs: Songs of Earth

za 20 apr van 12:10 tot 13:50
Lucy Goes Gangsta (6+) Lucy Goes Gangsta (6+)

Lucy Goes Gangsta (6+)

za 20 apr van 12:20 tot 14:06
Kung Fu Panda 4 (NL) (6+) Kung Fu Panda 4 (NL) (6+)

Kung Fu Panda 4 (NL) (6+)

za 20 apr van 13:00 tot 14:51
Docs: Liefjes (11+) Docs: Liefjes (11+)

Docs: Liefjes (11+)

za 20 apr van 13:30 tot 15:00
Docs: Patrick and the Whale Docs: Patrick and the Whale

Docs: Patrick and the Whale

za 20 apr van 14:10 tot 15:32
Docs: They Shot the Piano Player Docs: They Shot the Piano Player

Docs: They Shot the Piano Player

za 20 apr van 14:25 tot 16:19
Housekeeping for Beginners Housekeeping for Beginners

Housekeeping for Beginners

za 20 apr van 15:15 tot 17:12
Tiger Stripes Tiger Stripes

Tiger Stripes

za 20 apr van 15:40 tot 17:25
Classics: Gimme Shelter Classics: Gimme Shelter

Classics: Gimme Shelter

za 20 apr van 16:00 tot 17:41
Dune: Part Two Dune: Part Two

Dune: Part Two

za 20 apr van 20:30 tot 23:26
C'è ancora domani C'è ancora domani

C'è ancora domani

za 20 apr van 20:50 tot 22:58
Poor Things Poor Things

Poor Things

za 20 apr van 21:10 tot 23:41
Spruit Cinema (2+) Spruit Cinema (2+)

Spruit Cinema (2+)

zo 21 apr van 10:30 tot 11:30
Classics: The Pianist Classics: The Pianist

Classics: The Pianist

zo 21 apr van 11:00 tot 13:40
Docs: PETER en ERIK Docs: PETER en ERIK

Docs: PETER en ERIK

zo 21 apr van 15:30 tot 17:45
Classics: The Killing Of A Sacred Deer Classics: The Killing Of A Sacred Deer

Classics: The Killing Of A Sacred Deer

zo 21 apr van 16:00 tot 18:11
Classics: Lupin III: The Castle of Cagliostro Classics: Lupin III: The Castle of Cagliostro

Classics: Lupin III: The Castle of Cagliostro

zo 21 apr van 18:20 tot 20:10
Portrait de la jeune fille en feu Portrait de la jeune fille en feu

Portrait de la jeune fille en feu

zo 21 apr van 20:00 tot 22:09
The Zone of Interest The Zone of Interest

The Zone of Interest

zo 21 apr van 20:40 tot 22:36
El Paraíso El Paraíso

El Paraíso

ma 22 apr van 11:50 tot 13:46
Los Delincuentes Los Delincuentes

Los Delincuentes

ma 22 apr van 19:45 tot 23:04
Les Indésirables Les Indésirables

Les Indésirables

di 23 apr van 11:50 tot 13:46
Melk Melk

Melk

di 23 apr van 12:00 tot 13:46
All of Us Strangers All of Us Strangers

All of Us Strangers

di 23 apr van 12:30 tot 14:25
Evil Does Not Exist Evil Does Not Exist

Evil Does Not Exist

di 23 apr van 12:40 tot 14:36
Docs: Als ik mijn ogen sluit Docs: Als ik mijn ogen sluit

Docs: Als ik mijn ogen sluit

di 23 apr van 14:15 tot 16:00
Dream Scenario Dream Scenario

Dream Scenario

di 23 apr van 21:30 tot 23:22
The Promised Land The Promised Land

The Promised Land

wo 24 apr van 15:20 tot 17:37
Hoe lees ik een film? Hoe lees ik een film?

Hoe lees ik een film?

wo 24 apr van 18:50 tot 21:50
Terrestrial Verses Terrestrial Verses

Terrestrial Verses

Premièredatum do 25 apr
Spy X Family Code: White Spy X Family Code: White

Spy X Family Code: White

Premièredatum do 25 apr
Hypnosen Hypnosen

Hypnosen

Premièredatum do 25 apr
L'Abbé Pierre L'Abbé Pierre

L'Abbé Pierre

Premièredatum do 25 apr
Classics: Alien - 45th Anniversary Classics: Alien - 45th Anniversary

Classics: Alien - 45th Anniversary

vr 26 apr van 21:30 tot 23:37
Vlindervrienden en het Grote Avontuur (6+) Vlindervrienden en het Grote Avontuur (6+)

Vlindervrienden en het Grote Avontuur (6+)

za 27 apr van 13:00 tot 14:39
Classics: The Favourite Classics: The Favourite

Classics: The Favourite

zo 28 apr van 16:00 tot 18:10
The Florida Project The Florida Project

The Florida Project

zo 28 apr van 20:00 tot 22:02
Vos en Haas Redden het Bos (5+) Vos en Haas Redden het Bos (5+)

Vos en Haas Redden het Bos (5+)

ma 29 apr van 13:00 tot 14:30
Garfield (NL) (6+) Garfield (NL) (6+)

Garfield (NL) (6+)

wo 1 mei van 13:00 tot 14:58
Classics: El Sol del Membrillo Classics: El Sol del Membrillo

Classics: El Sol del Membrillo

wo 1 mei van 15:00 tot 17:30
Challengers Challengers

Challengers

wo 1 mei van 18:50 tot 21:20
Boléro Boléro

Boléro

Premièredatum do 2 mei
Woman Of… Woman Of…

Woman Of…

Premièredatum do 2 mei
Radical Radical

Radical

Premièredatum do 2 mei
Club Zero Club Zero

Club Zero

Premièredatum do 2 mei
Macbeth: Ralph Fiennes & Indira Varma Macbeth: Ralph Fiennes & Indira Varma

Macbeth: Ralph Fiennes & Indira Varma

do 2 mei van 15:00 tot 17:40
Docs: Verdwenen Stad Docs: Verdwenen Stad

Docs: Verdwenen Stad

za 4 mei van 16:00 tot 17:45
L'Inconnu du Lac L'Inconnu du Lac

L'Inconnu du Lac

zo 5 mei van 20:00 tot 21:47
Docs: Spijtmoeders Docs: Spijtmoeders

Docs: Spijtmoeders

ma 6 mei van 19:00 tot 21:00
A Song Sung Blue A Song Sung Blue

A Song Sung Blue

wo 8 mei van 19:00 tot 20:50
The Beast The Beast

The Beast

Premièredatum do 9 mei
The Sweet East The Sweet East

The Sweet East

Premièredatum do 9 mei
In-Edit: Fatboy Slim: Right Here Right Now In-Edit: Fatboy Slim: Right Here Right Now

In-Edit: Fatboy Slim: Right Here Right Now

vr 10 mei van 19:00 tot 20:39
Bright Star Bright Star

Bright Star

zo 12 mei van 20:00 tot 22:09
Drie Rovers en een leeuw (5+) Drie Rovers en een leeuw (5+)

Drie Rovers en een leeuw (5+)

Premièredatum wo 15 mei
Sneak Preview Sneak Preview

Sneak Preview

wo 15 mei van 20:30 tot 22:30
Krazy House Krazy House

Krazy House

Premièredatum do 16 mei
Lost in the Night Lost in the Night

Lost in the Night

Premièredatum do 16 mei
Charcoal Charcoal

Charcoal

Premièredatum do 16 mei
Laatste Ronde Laatste Ronde

Laatste Ronde

Premièredatum do 16 mei
Groningse Nieuwe #117: KopZorg Groningse Nieuwe #117: KopZorg

Groningse Nieuwe #117: KopZorg

za 18 mei van 16:00 tot 17:00
Samsara Samsara

Samsara

zo 19 mei van 20:00 tot 21:52
Hit Man Hit Man

Hit Man

Premièredatum do 23 mei
Deep Sea Deep Sea

Deep Sea

Premièredatum do 23 mei
The Missing The Missing

The Missing

Premièredatum vr 24 mei
Knight Of Cups Knight Of Cups

Knight Of Cups

zo 26 mei van 20:00 tot 22:08
Marvelous Mind: Gunda Marvelous Mind: Gunda

Marvelous Mind: Gunda

ma 27 mei van 19:00 tot 21:15
Classics: Moving Classics: Moving

Classics: Moving

za 1 jun van 16:00 tot 18:15
Atlantique Atlantique

Atlantique

zo 2 jun van 20:00 tot 21:55
Marvelous Mind extra: Puinhoop Marvelous Mind extra: Puinhoop

Marvelous Mind extra: Puinhoop

ma 3 jun van 19:00 tot 21:00
Koolhovens Keuze Koolhovens Keuze

Koolhovens Keuze

vr 7 jun van 19:30 tot 23:15
Dikkie Dik en de verdwenen knuffel Dikkie Dik en de verdwenen knuffel

Dikkie Dik en de verdwenen knuffel

Premièredatum wo 19 jun
Levante Levante

Levante

Premièredatum do 20 jun
Nata Per Te Nata Per Te

Nata Per Te

Premièredatum do 20 jun

Wekelijks filmnieuws in je inbox? >

Wekelijks filmnieuws in je inbox? >