Raak mij aan! Touch me!
Een documentaire over hoe inheemse wijsheid urgenter dan ooit is geworden nu we de klimaatcrisis van onze planeet het hoofd moeten bieden.

De Whanganui Rivier in Aotearoa/Nieuw Zeeland kreeg in 2017 als eerste rivier ter wereld dezelfde rechten als de mens. Dit was het resultaat van een ruim 150 jaar lange juridische strijd van de Maori, die de rivier zien als hun voorouders, als een onverdeelbaar en spiritueel wezen. Ned Tapa, de Maori voogd van de rivier, neemt de filmmakers, internationale watervertegenwoordigers en activisten mee op een vijfdaagse kanotocht op de indrukwekkende rivier. Terwijl rivier en reizigers organisch samenstromen, is er zowel lichtheid, humor, als ruimte voor heling van de echo’s van het koloniale verleden. 

I Am The River, The River Is Me is meer dan een reis door een adembenemend landschap en een samenleving die zo ver af lijkt te staan van onze Westerse – het is een call for action, een oproep om waardesystemen ten aanzien van natuur en gemeenschap te herzien in het belang van al het toekomstig leven op aarde. ‘I feel it is my job to ensure that what I’ve been given, I hand on to others.’– Ned Tapa (Whanganui)

Landelijke première-korting: voor € 6,- naar de film!

Dat is lekker: op hun premièredonderdag bezoek je films in het Forum voor maar € 6,-. Deze premièrekorting geldt exclusief voor Forumpashouders. Een Forumpas is gratis te verkrijgen aan de balie in het Forum. 

Met Nagesprek

Dinsdag 28 mei zijn de regisseur en producent van de film aanwezig voor een nagesprek met het publiek. 

Agenda

Donderdag 23 mei
Premièredatum, speeltijden volgen
16:30 tot 18:08
Landelijke premierekorting
Camera 4
€ 12,00
Zaterdag 25 mei
12:25 tot 14:03
Rabo Studio
€ 12,00
Dinsdag 28 mei
19:00 tot 21:10
Met inleiding en nagesprek
Camera 4
€ 12,00
Woensdag 29 mei
14:00 tot 15:38
Camera 5
€ 12,00
Taal
Engels,Maori gesproken, Nederlands ondertiteld
Duur
88 min
Kijkwijzer
Land
Nederland,Noorwegen,Nieuw-Zeeland
Jaar
2024
Regie
Petr Lom

Misschien vind je dit ook leuk

Boléro Boléro

Boléro

wo 22 mei van 12:00 tot 14:10
Green Border Green Border

Green Border

wo 22 mei van 12:10 tot 14:47
Docs: The Stones and Brian Jones Docs: The Stones and Brian Jones

Docs: The Stones and Brian Jones

wo 22 mei van 12:20 tot 14:03
The Beast The Beast

The Beast

wo 22 mei van 13:00 tot 15:36
Classics: Gimme Shelter Classics: Gimme Shelter

Classics: Gimme Shelter

wo 22 mei van 14:10 tot 15:51
Docs: Bewariërs Docs: Bewariërs

Docs: Bewariërs

wo 22 mei van 14:30 tot 15:50
Onder het Maaiveld Junior (6+) Onder het Maaiveld Junior (6+)

Onder het Maaiveld Junior (6+)

wo 22 mei van 14:30 tot 15:45
Docs: A Few Mornings, an Evening Docs: A Few Mornings, an Evening

Docs: A Few Mornings, an Evening

wo 22 mei van 14:40 tot 16:01
Challengers Challengers

Challengers

wo 22 mei van 15:10 tot 17:32
The Sweet East The Sweet East

The Sweet East

wo 22 mei van 16:00 tot 17:54
Charcoal Charcoal

Charcoal

wo 22 mei van 16:10 tot 18:07
Back to Black Back to Black

Back to Black

wo 22 mei van 16:20 tot 18:33
Docs: The Mother of All Lies Docs: The Mother of All Lies

Docs: The Mother of All Lies

wo 22 mei van 16:30 tot 18:17
Docs: Patrick and the Whale Docs: Patrick and the Whale

Docs: Patrick and the Whale

wo 22 mei van 18:30 tot 19:52
Radical Radical

Radical

wo 22 mei van 18:40 tot 20:55
Krazy House Krazy House

Krazy House

wo 22 mei van 19:00 tot 20:36
Laatste Ronde Laatste Ronde

Laatste Ronde

wo 22 mei van 19:15 tot 20:59
Classics: Cidade de Deus Classics: Cidade de Deus

Classics: Cidade de Deus

wo 22 mei van 21:00 tot 23:23
Lost in the Night Lost in the Night

Lost in the Night

wo 22 mei van 21:20 tot 23:33
Docs: I Am the River, The River is Me Docs: I Am the River, The River is Me

Docs: I Am the River, The River is Me

Premièredatum do 23 mei
Hit Man Hit Man

Hit Man

Premièredatum do 23 mei
The End We Start From The End We Start From

The End We Start From

Premièredatum do 23 mei
La Chimera La Chimera

La Chimera

do 23 mei van 11:00 tot 13:20
Hypnosen Hypnosen

Hypnosen

do 23 mei van 12:00 tot 13:48
Club Zero Club Zero

Club Zero

do 23 mei van 13:50 tot 15:50
Deep Sea Deep Sea

Deep Sea

do 23 mei van 20:15 tot 22:07
Framed: International Shorts Framed: International Shorts

Framed: International Shorts

Premièredatum vr 24 mei
VR Cinema: The Imaginary Friend VR Cinema: The Imaginary Friend

VR Cinema: The Imaginary Friend

vr 24 mei van 13:00 tot 13:45
Only Yesterday Only Yesterday

Only Yesterday

vr 24 mei van 15:45 tot 17:54
Art College 1994 Art College 1994

Art College 1994

vr 24 mei van 16:15 tot 18:13
Chicken for Linda! Chicken for Linda!

Chicken for Linda!

vr 24 mei van 18:30 tot 19:43
Have a nice day Have a nice day

Have a nice day

vr 24 mei van 18:45 tot 20:02
The Missing The Missing

The Missing

vr 24 mei van 20:15 tot 21:55
Framed: Best of Kaboom Framed: Best of Kaboom

Framed: Best of Kaboom

vr 24 mei van 20:30 tot 22:00
Pompoko Pompoko

Pompoko

vr 24 mei van 21:30 tot 23:39
Framed Rooftop Cinema: Mars Express Framed Rooftop Cinema: Mars Express

Framed Rooftop Cinema: Mars Express

vr 24 mei van 21:45 tot 00:00
Redline Redline

Redline

vr 24 mei van 22:15 tot 23:57
Midnight Madness: Late Night Shorts Midnight Madness: Late Night Shorts

Midnight Madness: Late Night Shorts

vr 24 mei van 22:30 tot 23:45
De Kraak De Kraak

De Kraak

Premièredatum za 25 mei
Vos en Haas Redden het Bos (5+) Vos en Haas Redden het Bos (5+)

Vos en Haas Redden het Bos (5+)

za 25 mei van 11:00 tot 12:27
The Siren The Siren

The Siren

za 25 mei van 13:15 tot 14:55
Robot Dreams Robot Dreams

Robot Dreams

za 25 mei van 13:30 tot 15:23
Framed: Dutch Shorts Framed: Dutch Shorts

Framed: Dutch Shorts

za 25 mei van 15:30 tot 17:00
The Wolf House The Wolf House

The Wolf House

za 25 mei van 15:45 tot 17:15
The Tale Of The Princess Kaguya The Tale Of The Princess Kaguya

The Tale Of The Princess Kaguya

za 25 mei van 16:15 tot 18:32
The Concierge The Concierge

The Concierge

za 25 mei van 18:30 tot 19:40
Slide Slide

Slide

za 25 mei van 20:00 tot 21:30
Framed: Best of Annecy Framed: Best of Annecy

Framed: Best of Annecy

za 25 mei van 20:30 tot 21:45
The Boy and the Heron The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

za 25 mei van 21:30 tot 23:44
Schirkoa: In Lies We Trust Schirkoa: In Lies We Trust

Schirkoa: In Lies We Trust

za 25 mei van 22:00 tot 23:45
Linda wil Kip! (6+) Linda wil Kip! (6+)

Linda wil Kip! (6+)

Premièredatum zo 26 mei
Framed: Shorts of the North Framed: Shorts of the North

Framed: Shorts of the North

Premièredatum zo 26 mei
Spruit Cinema (2+) Spruit Cinema (2+)

Spruit Cinema (2+)

zo 26 mei van 10:30 tot 11:30
In This Corner Of The World In This Corner Of The World

In This Corner Of The World

zo 26 mei van 13:45 tot 16:00
Garfield (NL) (6+) Garfield (NL) (6+)

Garfield (NL) (6+)

zo 26 mei van 14:00 tot 15:58
Sultana's Dream Sultana's Dream

Sultana's Dream

zo 26 mei van 14:30 tot 16:15
Knight Of Cups Knight Of Cups

Knight Of Cups

zo 26 mei van 20:00 tot 22:08
Mad God Mad God

Mad God

zo 26 mei van 21:15 tot 22:40
C'è ancora domani C'è ancora domani

C'è ancora domani

ma 27 mei van 12:20 tot 14:28
Housekeeping for Beginners Housekeeping for Beginners

Housekeeping for Beginners

ma 27 mei van 12:40 tot 14:37
Civil War Civil War

Civil War

ma 27 mei van 15:15 tot 17:14
Love Lies Bleeding Love Lies Bleeding

Love Lies Bleeding

ma 27 mei van 15:30 tot 17:24
Marvelous Mind: Gunda Marvelous Mind: Gunda

Marvelous Mind: Gunda

ma 27 mei van 19:00 tot 21:15
Un Métier Sérieux Un Métier Sérieux

Un Métier Sérieux

di 28 mei van 12:00 tot 13:51
Wicked Little Letters Wicked Little Letters

Wicked Little Letters

di 28 mei van 14:05 tot 15:56
Poor Things Poor Things

Poor Things

di 28 mei van 15:00 tot 17:31
Dream Scenario Dream Scenario

Dream Scenario

di 28 mei van 15:30 tot 17:22
Dune: Part Two Dune: Part Two

Dune: Part Two

wo 29 mei van 15:00 tot 17:56
The Zone of Interest The Zone of Interest

The Zone of Interest

wo 29 mei van 16:00 tot 17:56
Hoe lees ik een film? Hoe lees ik een film?

Hoe lees ik een film?

wo 29 mei van 18:50 tot 21:50
Together 99 Together 99

Together 99

Premièredatum do 30 mei
Maria Montessori Maria Montessori

Maria Montessori

Premièredatum do 30 mei
Ezra Ezra

Ezra

Premièredatum do 30 mei
HAIKYU!! The Dumpster Battle HAIKYU!! The Dumpster Battle

HAIKYU!! The Dumpster Battle

Premièredatum do 30 mei
Docs: Kunstroof Docs: Kunstroof

Docs: Kunstroof

Premièredatum do 30 mei
Classics: Together Classics: Together

Classics: Together

do 30 mei van 18:30 tot 20:26
The Royal Hotel The Royal Hotel

The Royal Hotel

vr 31 mei van 21:30 tot 23:11
Classics: Moving Classics: Moving

Classics: Moving

za 1 jun van 16:00 tot 18:15
Atlantique Atlantique

Atlantique

zo 2 jun van 20:00 tot 21:55
Marvelous Mind extra: Puinhoop Marvelous Mind extra: Puinhoop

Marvelous Mind extra: Puinhoop

ma 3 jun van 19:00 tot 21:00
Rooftop Cinema Rooftop Cinema

Rooftop Cinema

wo 5 jun van 22:15 tot 00:00
Bijt Bijt

Bijt

Premièredatum do 6 jun
The Dead Don't Hurt The Dead Don't Hurt

The Dead Don't Hurt

Premièredatum do 6 jun
Skunk Skunk

Skunk

Premièredatum do 6 jun
Only the River Flows Only the River Flows

Only the River Flows

Premièredatum do 6 jun
Classics: Saving Private Ryan Classics: Saving Private Ryan

Classics: Saving Private Ryan

do 6 jun van 19:30 tot 22:29
Koolhovens Keuze Koolhovens Keuze

Koolhovens Keuze

vr 7 jun van 19:30 tot 23:15
Rooftop Cinema & Diner Rooftop Cinema & Diner

Rooftop Cinema & Diner

wo 12 jun van 20:00 tot 00:00
Docs: Joan Baez: I am a Noise Docs: Joan Baez: I am a Noise

Docs: Joan Baez: I am a Noise

Premièredatum do 13 jun
Dikkie Dik en de verdwenen knuffel Dikkie Dik en de verdwenen knuffel

Dikkie Dik en de verdwenen knuffel

Premièredatum wo 19 jun
Sneak Preview Sneak Preview

Sneak Preview

wo 19 jun van 20:30 tot 22:30
Levante Levante

Levante

Premièredatum do 20 jun
Here Here

Here

Premièredatum do 20 jun
Nata Per Te Nata Per Te

Nata Per Te

Premièredatum do 20 jun
Ghost: Rite Here Rite Now Ghost: Rite Here Rite Now

Ghost: Rite Here Rite Now

do 20 jun van 20:00 tot 22:35
 Ghost: Rite Here Rite Now (concerteditie)  Ghost: Rite Here Rite Now (concerteditie)

Ghost: Rite Here Rite Now (concerteditie)

za 22 jun van 20:00 tot 22:25
Classics: Alps Classics: Alps

Classics: Alps

di 2 jul van 20:30 tot 22:13
Kinds of Kindness Kinds of Kindness

Kinds of Kindness

Premièredatum do 4 jul
Classics: The Lobster Classics: The Lobster

Classics: The Lobster

di 9 jul van 20:30 tot 22:38
Classics: The Killing Of A Sacred Deer Classics: The Killing Of A Sacred Deer

Classics: The Killing Of A Sacred Deer

di 16 jul van 20:30 tot 22:41
Classics: The Favourite Classics: The Favourite

Classics: The Favourite

di 23 jul van 20:30 tot 22:40
De Filmclub 2024-2025 De Filmclub 2024-2025

De Filmclub 2024-2025

vr 11 okt van 13:30 tot 15:45

Wekelijks filmnieuws in je inbox? >

Wekelijks filmnieuws in je inbox? >