

Online Filmcollege: Alfred Hitchcock
Leer alles over deze Master of Suspense.
Filmkijken met een boekenhoofd, normaal gesproken doen we dat maandelijks samen met Lidewijde Paris in onze grootste filmzaal.
Maar de lockdown sleept zich voort en we kunnen niet langer meer wachten. Daarom gaat Hoe lees ik een film? online! Op woensdag 28 april lezen we onder leiding van Lidewijde de film The Assistant als boek.
Hoe het werkt? Je kijkt thuis, van tevoren, op een moment dat jou schikt, de film The Assistant via onze onlinezaal PICL. Check ook de kijktips van Lidewijde onderaan deze pagina!
Film gezien? Sluit dan op woensdag 28 april aan in onze Zoom-omgeving om onder leiding van Lidewijde de film te analyseren. Houd iets groens en roods bij de hand: Lidewijde stelt regelmatig vragen die met ja (=groen) of nee (=rood) beantwoord kunnen worden.
Kaarten voor de Zoom-bijeenkomst zijn te koop tot woensdag 28 april, 12.00 uur. Zorg er zelf voor dat je voorafgaand aan de bijeenkomst de film hebt gezien en de vragen van Lidewijde hebt doorgenomen. Deze worden gebruikt als rode draad tijdens de filmanalyse. Kaartkopers ontvangen van te voren alle informatie die nodig is om in de Zoom-omgeving terecht te komen.
Sinds enkele weken heeft Jane (Julia Garner) haar droombaan als assistent van een succesvolle magnaat in de entertainmentwereld van New York. Als jongste employee maakt ze lange dagen die voornamelijk gevuld zijn met routineklusjes: scripts kopiëren, afspraken beheren, lunch bestellen, de kopjes afwassen. De grote baas schittert in afwezigheid, maar zijn autoriteit en explosieve willekeur zijn constant voelbaar. Solidariteit onder haar collega’s is onderhevig aan opportunisme en concurrentiestrijd.