Raak mij aan! Touch me!

Hoe ziet de school van de toekomst eruit? 

Bij Energiehub050 op het Suikerterrein in Groningen staat een inspirerend voorbeeld: een duurzaam onderwijsgebouw dat volledig uit hergebruikte en ‘biobased’ materialen is gemaakt. Het paviljoen kan zelfs binnen een week worden afgebroken en elders opnieuw opgebouwd. Zo laat dit project zien dat circulair bouwen niet alleen goed is voor het milieu, maar ook praktisch, betaalbaar én aantrekkelijk kan zijn.

Niet alleen de materialen zijn herbruikbaar en duurzaam, ook de manier waarop een gebouw wordt ontworpen en gebruikt draagt bij aan een samenleving die flexibeler, leerzamer en meer verbonden is met haar omgeving. Tijdens deze bijeenkomst in Energiehub050 vertellen twee betrokkenen het verhaal achter dit bijzondere project. 
Rik Veltman, architect en partner bij De Unie Architecten, laat zien hoe zijn team van een tijdelijk paviljoen een circulair icoon maakte. Freddy de Boer, programmadirecteur van Energiehub050, vertelt hoe het gebouw wordt ingezet als leer- en werkplek voor studenten en bedrijven. Zo ontdekken jonge mensen er alles over de energietransitie én circulaire bouw, waardoor ze voorbereid zijn op de banen van de toekomst. Na afloop is er gelegenheid om in de hal na te praten en ideeën uit te wisselen. 

Externe locatie

Energiehub050
Suikerlaan 17
9743 DA Groningen

Agenda

Er zijn (nog) geen nieuwe data ingepland voor De circulaire school: Energiehub050.

Let's Gro

Let's Gro

Let’s Gro is hét festival over de toekomst van Groningen waar iedereen welkom is om mee te denken over ideeën, aan te schuiven bij presentaties over nieuwe projecten en te luisteren en kijken naar inspirerende sprekers. Met een uitgebreid programma vol workshops, films, muziek, installaties, maquettes en nog veel meer is Let's Gro op 7, 8, en 9 november weer dé plek om stil te staan bij de toekomst van Groningen.

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte

Onze laatste films, talks, exposities, events en meer elke week in je mailbox!

Selecteer nieuwsbrieven