Raak mij aan! Touch me!

Land

IJsland, Denemarken, Zweden

Jaar

2025

Taal

IJslands gesproken, Nederlands ondertiteld

Acteurs

Saga Garðarsdóttir, Sverrir Gudnason, Ída Mekkín Hlynsdóttir, Þorgils Hlynsson, Grímur Hlynsson

Regie

Hlynur Pálmason

Duur

109 min

Lichtvoetige en soms zelfs humoristische break-up film van de IJslandse regisseur Hlynur Pálmason. Na zijn prijswinnende film Godland (2022) slaat hij een andere weg in met een verhaal over Anna en Magnús, die samen hun scheiding proberen vorm te geven.

Wanneer ouders Anna en Magnus besluiten uit elkaar te gaan, breekt er een complexe tijd aan. Hoe kan je zo pijnloos mogelijk scheiden wanneer de liefde als een nachtkaars is uitgegaan? Hoe regel je voogdij? Hoe voed je als losse entiteiten toch samen je kinderen op? Dit fijngevoelige drama bestrijkt een periode van een jaar, steeds in een alledaagse setting. Ondanks het complexe, in potentie zware thema is dit drama lichtvoetig, soms zelfs humoristisch van toon. Dit zijn ‘gewoon’ twee ouders in scheiding, met een grote liefde voor hun opgroeiende drie kinderen en hun hond.

Pálmasons inspiratie waren de kleine, maar belangrijke dingen in het leven: zijn kinderen (die hier de kinderpersonages spelen), de natuur en zijn tuin. Panda, de Australische herder in dit drama, won tijdens het filmfestival in Cannes de Palm Dog.

Agenda

Er zijn (nog) geen nieuwe data ingepland voor The Love That Remains.

Misschien vind je dit ook leuk

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte

De nieuwste premières, filmtips, klassiekers en meer elke week in je mailbox!

Selecteer nieuwsbrieven