- Film




Land
Noorwegen
Jaar
2024
Taal
Noors gesproken, Nederlands ondertiteld
Acteurs
Gard B. Eidsvold, Anders Danielsen Lie, Lisa Carlehed
Regie
Erik Poppe
Duur
146 min
Waargebeurd psychologisch portret van de laatste maanden in het leven van Quisling, minister-president van Noorwegen tijdens WOII, openlijk bewonderaar van Hitler en collaborateur met de Duitse bezetters.
Vidkun Quisling, minister-president van Noorwegen in 1942-1945, is een fascinerend figuur in de geschiedenis van 20ste-eeuwse politiek. Als openlijke bewonderaar van Hitler en collaborateur van het nazisme stond hij toe dat duizenden Joden werden gedeporteerd naar werkkampen, waar ze omkwamen. Toch gaven zelfs zijn gezworen vijanden toe dat hij “een zeer complex mens” was. De allerlaatste woorden die Quisling uitsprak voor zijn executie door het vuurpeloton: “Ik ben onterecht veroordeeld en sterf onschuldig.”
Deze dramatisering van de laatste dagen van Quisling door Erik Poppe is geïnspireerd op de dagboeken van pastoor Peder Olsen en zijn vrouw Heidi. Een buitengewoon intense film met sterkte vertolkingen.
Er zijn (nog) geen nieuwe data ingepland voor Quisling - The Final Days.

De nieuwste premières, filmtips, klassiekers en meer elke week in je mailbox!