Raak mij aan! Touch me!

Plastische chirurgie, Steve Jobs, het nut van studeren, een kartonnen verkeersagent, de vrije markt, bedplassen, schildpad-viagra, X-ray-brillen – alles komt voorbij in deze eigenzinnige animatietriller over tobbers en dromers in het huidige China.

De aanstekelijk laconieke manier waarop regisseur Liu Jian ons dit alles voorschotelt is door menigeen al vergeleken met het werk van Tarantino. Aan de andere kant kun je stellen dat Liu als een echte vrijbuiter gewoon zijn eigen ding doet en zich weinig aantrekt van bestaande formules. In de grijnzende koppen op de achtergrond van de scène waarin de gangsterbaas een oude vriend martelt, herkennen we een link met hedendaagse beeldende kunst in China.

Have a Nice Day trok trok al veel aandacht op een groot aantal festivals, waaronder het Holland Animation Film Festival en het filmfestival van Berlijn.

Agenda

Er zijn (nog) geen nieuwe data ingepland voor Have a nice day.

Land

China

Jaar

2017

Taal

Mandarijn gesproken, Engels ondertiteld

Regie

Jian Liu

Duur

77 min

Framed

23, 24, 25 en 26 mei 2024

Een festival barstensvol animatiefilms, masterclasses en talks van lokale en (inter)nationale makers. Of je nu diehard animatiefan bent, of gewoon nieuwsgierig, tijdens Framed kun je je hart ophalen! 

Meer Framed

Wekelijks filmnieuws in je inbox? >

Wekelijks filmnieuws in je inbox? >