Raak mij aan! Touch me!

Eerstvolgende

zo 19 apr van 20:00 tot 22:10

Tickets Tijden & tickets

Land

Japan

Jaar

2012

Taal

Japans gesproken, Engels ondertiteld

Regie

Mamoru Hosoda

Duur

117 min

Misschien wel de allerbeste (animatie)film over een alleenstaande moeder. Een rijk verhaal over moeders, kinderen, blijven glimlachen – en ergens onderweg ontdekken wie je wil zijn. 

Wanneer universiteitsstudente Hana verliefd wordt op een mysterieuze jongeman, ontdekt ze dat hij de laatste van zijn soort is: een wolf die kan transformeren tot mens en omgekeerd. Samen starten ze een prachtig gezinnetje, tot Hana er plots alleen voor staat met hun twee wolfkinderen. Yuki is koppig en nieuwsgierig, Ame is stiller en voorzichtiger. Maar beiden voelen zich verscheurd tussen de roep van de natuur en het menselijke bestaan. Hana beschermt haar kroost ten allen koste en verhuist zelfs tot diep in het Japanse platteland. Hun verhaal is een waar zelfs wolven gaan van huilen. 

Hoewel Yuki (de verteller) vreest dat ze misschien een simpel sprookje vertelt, heeft regisseur Mamoru Hosoda een diepmenselijke en zelfs realistische film gemaakt (oké, buiten de transformende wolven dan). Hosoda liet zich inspireren door zijn eigen kindertijd en zijn moeder, die hem alleen opvoedde. 

De man achter moderne animeklassiekers als The Girl Who Leapt Through Time, Summer Wars, Mirai en Belle vertelt met veel geduld en gevoel voor de magie van het alledaagse leven. Ondanks de fantasierijke elementen voelt Wolf Children heerlijk authentiek. Liefde, natuur, coming-of-age, rouw en de pijnlijke, maar noodzakelijke kunst van loslaten worden naadloos verweven.

 

Met inleiding door Esther Smeenge

Esther Smeenge is historicus en illustrator. Al sinds haar jeugd is animatie, en in het bijzonder anime, een grote interesse en bron van inspiratie voor haar. 

Inleiding in het Engels.

Agenda

Zondag 19 april

20:00 - 22:10

€ 13,00

Camera 2

Special, English subtitles
Framed

Framed

7, 8, 9 en 10 mei 2026

Een festival barstensvol animatiefilms, masterclasses en talks van lokale en (inter)nationale makers. Of je nu diehard animatiefan bent, of gewoon nieuwsgierig, tijdens Framed kun je je hart ophalen! En Framed is meer: door het hele jaar heen programmeren we naast het festival bijzondere animatiefilms. Hou de festival pagina in de gaten voor nieuws!

Misschien vind je dit ook leuk

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte

De nieuwste premières, filmtips, klassiekers en meer elke week in je mailbox!

Selecteer nieuwsbrieven