Raak mij aan! Touch me!

Eerstvolgende

di 28 apr van 19:00 tot 20:30

Tickets Tijden & tickets

Jaar

2026

Taal

Nederlands gesproken

Regie

Emma Lesuis

Duur

55 min

Wanneer regisseur Emma Lesuis van haar schoonvader een koffer ontvangt met het archief van diens grootvader, Maarten de Niet, ontvouwt zich een confronterende familiegeschiedenis.

De koffer bevat foto’s, politieke documenten, krantenartikelen en een pop met twee gezichten: wit aan de ene kant, zwart aan de andere. De Niet was tussen 1926 en 1953 procureur generaal en waarnemend gouverneur van Suriname, betrokken bij de arrestatie van Anton de Kom en de langdurige opsluiting van vakbondsleider Louis Doedel. In diezelfde periode leefden Emma’s Surinaamse grootouders onder zijn bewind. Hun werelden lagen dicht bij elkaar, maar werden gescheiden door macht en kleur.

Emma heeft Surinaamse wortels via haar moeder, een afkomst die in haar jeugd nauwelijks werd benoemd. In een tijd waarin het gesprek over koloniale erfenissen steeds urgenter wordt, besluit zij het archief te openen. Wat betekent het voor haar als maker met Surinaamse roots om een koloniaal verleden van haar schoonfamilie te onderzoeken? En wat draagt haar kind mee?

Agenda

Dinsdag 28 april

19:00 - 20:30

€ 13,00

Camera 1

Special

Misschien vind je dit ook leuk

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte

De nieuwste premières, filmtips, klassiekers en meer elke week in je mailbox!

Selecteer nieuwsbrieven