- Film


Land
Verenigde Staten
Jaar
1959
Taal
Engels gesproken, Nederlands ondertiteld
Regie
Billy Wilder
Duur
122 min
Sprankelende komedieklassieker waarin twee muzikanten zich vermommen als vrouwen en verstrikt raken in romantische en maffiose chaos, met Marilyn Monroe als de onweerstaanbare Sugar Kane.
In Some Like It Hot (1959) slaan twee muzikanten op de vlucht nadat ze getuige zijn van een maffiamoord. Vermomd als vrouwen sluiten ze zich aan bij een damesorkest dat naar Florida reist, waar ze verstrikt raken in komische verwikkelingen, geheime identiteiten en romantiek.
Geregisseerd door Billy Wilder en met iconische rollen van Tony Curtis en Jack Lemmon, wordt de film geroemd om zijn humor, tempo en onvergetelijke scènes. We vertonen deze klassieker ter ere van onze expositie: Marilyn Monroe.
Basje Boer is schrijver en filmessayist. Van haar verschenen zes boeken, waarvan de novelle Geel de meest recente is. De essaybundel Pose werd in 2023 genomineerd voor de Jan Hanlo Essayprijs. Verder schrijft Boer over film en (pop)cultuur voor o.a. De Groene Amsterdammer en de Volkskrant. Ook maakt ze deel uit van de redactie van de Filmkrant.

19:00 - 21:30
€ 13,00
Camera 2
16:00 - 18:30
€ 13,00
Camera 2

De nieuwste premières, filmtips, klassiekers en meer elke week in je mailbox!