Raak mij aan! Touch me!

Eerstvolgende

wo 27 mei van 20:00 tot 21:30

Tickets Tijden & tickets

Volgens de Raad voor Volksgezondheid en Samenleving (RVS) moeten we met zijn allen op de rem. Maar hoe doen we dat?

We leven in een hypernerveuze samenleving en om tot een meer ontspannen samenleving te komen pleit de Raad voor meer alledaagse vertraging, bijvoorbeeld door ruimte te maken voor lege tijd.  

Het gebrek aan lege tijd is voor iedereen merkbaar, maar misschien wel het meest onder jongvolwassenen. Hun volle agenda’s komen niet alleen voort uit eigen ambities, maar ook uit de voortdurende druk van een samenleving die steeds meer prikkels, verwachtingen en mogelijkheden biedt. Een leuke baan, een rijk sociaal leven, mooie reizen, werken aan zelfontplooiing en tussendoor altijd bereikbaar zijn: het lijkt haast vanzelfsprekend geworden. Daardoor raken weekplanningen vaak overvol en moeilijk bij te benen, met alle gevolgen van dien. Zo heeft één op de vier jonge werkenden te maken met burn-outklachten.  

Hoe kun je als jongvolwassene afremmen? Wat is een goede manier om het leven in te richten? En wie bepaalt eigenlijk wat een ‘goed’ leven is? Kunnen we altijd zelf bepalen waar wij onze tijd aan besteden of hebben we ook verplichtingen richting de maatschappij? Deze en meer vragen bespreken we met Peter Kanne, auteur van Lang zal ik lekker levenNienke Wijnants, auteur van Twintigerstwijfels & dertigersdilemma’s en Ympkje Albeda, medeauteur van Op de rem

Agenda

Woensdag 27 mei

20:00 - 21:30

€ 15,00

Rabo Studio

Nienke Wijnants is loopbaanadviseur en psycholoog. Ook deed ze onderzoek naar jonge hogeropgeleiden, die vaak worstelen met keuzestress, sociale vergelijking en de hang naar een perfect leven. Haar bestseller Het dertigersdilemma, over loopbaan- en levensvragen van jonge hogeropgeleiden, werd later heruitgegeven met de titel Twintigerstwijfels & dertigersdilemma's.

26628

Peter Kanne werkte de afgelopen 25 jaar als onderzoeksadviseur, eerst bij TNS NIPO en I&O Research en nu als senior adviseur bij het gerenommeerde bureau IPSOS I&O. Hij houdt zich bezig met politiek, draagvlak, beleid en duurzaamheid en adviseert belangenorganisaties, politieke partijen en overheden. Hij treedt geregeld op als opinieonderzoeker in de media. Kanne publiceert over politieke en maatschappelijke onderwerpen in de Volkskrant, Trouw, StukRoodVlees, S&D en andere dag- en vakbladen. In februari kwam zijn boek Lang zal ik lekker leven uit, waarin Kanne betoogt dat het goed zou zijn als mensen eens wat meer kijken waar ze nodig zijn en niet enkel waar ze gelukkig van worden. Bovendien zullen Nederlanders volgens Kanne meer moeten gaan werken, willen we onze huidige welvaart behouden.

26626

© Thijs Bartels

Misschien vind je dit ook leuk

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte

Onze laatste films, talks, exposities, events en meer elke week in je mailbox!

Selecteer nieuwsbrieven