Raak mij aan! Touch me!

Wie wordt het Nieuw Gronings Schrijftalent van het jaar 2025?

Het afgelopen jaar zijn er vele boeken geleend en gelezen door leden van de bibliotheek. Ook was er de mogelijkheid om recensies achter te laten in de boeken van Nieuw Gronings Schrijftalent. 
Op vrijdag 27 februari 2026 maken we de winnaar van Nieuw Gronings Schrijftalent 2025 bekend. Vanaf 16.00 uur ben je welkom om de inleiding en uitreiking bij te wonen. 

Na een inleiding door initiatiefnemer Annemiek Hillebrink, interviewt Rense Sinkgraven beginnend schrijfster Laura Mijnders.

Agenda

Er zijn (nog) geen nieuwe data ingepland voor Prijsuitreiking Nieuw Gronings Schrijftalent.

Laura Mijnders

Laura Mijnders (1991), pseudoniem van Laura van Meijeren, is dichter, schrijver, kunstenaar en columnist. Al op jonge leeftijd ontwikkelde ze een passie voor taal en poëzie. Haar debuutbundel Nachtschade verscheen in 2014 bij Uitgeverij Voetnoot. Gedichten van haar hand verschenen onder andere in Meander Magazine, Dichter bij het Verleden, bundels van de Dichtclub Groningen, diverse bloemlezingen en het literaire tijdschrift Avier.

Na een jeugd in de horeca van Drenthe vertrok ze naar Groningen om te studeren. In 2021-2022 werd ze benoemd tot de 23e huisdichter van de Rijksuniversiteit Groningen. In 2021 ontving ze een eervolle vermelding bij de Rob de Vos-prijs. In de jaren daarna won ze de Remco Ekkers Poëzieprijs (2022) en de wedstrijd Eet meer kunst (2023), en behaalde ze een derde plaats bij 100 jaar Renkum en de Maerlant Poëzieprijs (2024).

In januari 2026 verscheen haar nieuwe bundel Tussen vreemden, dat een ode aan het ongemak, maar ook een voorzichtig aftasten van de verbinding met zichzelf en de wereld om haar heen is.

De komende twee jaar werkt ze onder De Aanzet aan haar deels autobiografische roman Mistkind, over een meisje dat met het ene been opgroeit in de kroeg en met het andere in de kerk. Ze vertelt de verhalen van de mensen om haar heen, terwijl ze zelf zoekt naar houvast en identiteit in een verscheurde thuiswereld.

Haar liefde voor Drenthe bleef al die jaren onverminderd sterk. Na enkele omzwervingen streek ze neer in het dorp Norg, waar ze, dicht bij bos en heide, samenwoont met een halve dierentuin, in het landschap dat haar nog altijd vormt.

Laura Mijnders
Jouw boek in de collectie van het Forum?

Jouw boek in de collectie van het Forum?

Als schrijver wil je natuurlijk graag dat je boek gelezen wordt, het liefst door een groot publiek. Maar dát is nog niet zo gemakkelijk. Daarom hebben we Nieuw Gronings Schrijftalent bedacht. Deelnemers aan deze wedstrijd leveren een eigen boek in en als ze door de selectie komen, is het boek te leen in de Forumbibliotheek aan de Nieuwe Markt

Misschien vind je dit ook leuk

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte

De nieuwste boeken, leestips, literaire talks en meer maandelijks in je mailbox!

Selecteer nieuwsbrieven