Raak mij aan! Touch me!

Marcel van Roosmalen is journalist, columnist en (reportage) schrijver. Hij heeft een arendsoog voor het menselijk tekort en staat bekend om zijn droge humor. Zelf lacht hij nergens om.

Zijn bundel Totaal, met zijn beste reportages van de afgelopen twintig jaar, was een enorme besteller. En nu is er het vervolg: Totaal 2. Reden voor een diepgaand gesprek tussen Bram Douwes en Marcel van Roosmalen, over het oeuvre van van Roosmalen maar ook over zijn andere spraakmakende activiteiten. 

© Martin Dijkstra Lumen Photo

Agenda

Er zijn (nog) geen nieuwe data ingepland voor Marcel van Roosmalen.

Marcel van Roosmalen

Hij schreef verschillende reportagebundels, waaronder Het is nooit leuk als je tegen een boom rijdt, Je moet opschrijven dat hier niets gebeurt, Nederland onder het systeemplafond en de bundel Mijn legendarische moeder overleeft alles, waarin hij beschrijft hoe zijn moeder tegen alle verwachtingen in de coronatijd overleeft. 

Daarnaast is hij een van de spraakmakendste Druktemakers bij De Nieuws BV op Radio 1, maakt hij deel uit van het team van de populaire podcast Radio Romano (voorheen De Krokante Leesmap) en maakt hij samen met Gijs Groenteman de podcast Weer een dag en het televisieprogramma Media Inside. Samen staan zij sinds 2021 in het theater met De Pannekoekencaravan. In mei 2022 verscheen Totaal, een bundel van 800 pagina’s met Van Roosmalens beste reportages van de afgelopen 20 jaar. Het boek werd een instant bestseller. 

Marcel van Roosmalen

Meer lezen van Marcel van Roosmalen

Marcel van Roosmalen,
Het is nooit leuk als je tegen een boom rijdt [Boek] : kleine verhalen uit een groot land
  • Groepsgedrag ; Nederlanders ; Verhalen
Marcel van Roosmalen, Jan-Dirk van der Burg
Nederland onder het systeemplafond [Boek]
Marcel van Roosmalen,
Totaal [Boek] : zijn beste reportages
  • Moeder-zoon relatie ; Verhalen
Marcel van Roosmalen,
Mijn legendarische moeder overleeft alles [Boek] : corona, dementie, eenzame opsluiting en andere ellende
  • Janssen, Theo
Marcel van Roosmalen,
Theo Janssen [Boek] : Marcel van Roosmalen op pad met De Dikke Prins

Misschien vind je dit ook leuk

Sander Schimmelpenninck: de kloof Sander Schimmelpenninck: de kloof

Sander Schimmelpenninck: de kloof

donderdag 22 juni 20:00 tot 21:30