Raak mij aan! Touch me!

Eerstvolgende

wo 29 apr van 21:00 tot 23:11

Tickets Tijden & tickets

Jaar

1995

Taal

Engels gesproken, Nederlands ondertiteld

Regie

Jim Jarmusch

Duur

121 min

Een reis naar het westen wordt een tocht door mythe in Dead Man, waarin Jim Jarmusch de western herinterpreteert als een sobere, introspectieve odyssee.

Johnny Depp speelt een boekhouder die voortvluchtig raakt en door een vijandig grensgebied zwerft, vergezeld door Gary Farmer’s raadselachtige buitenstaander. Gefilmd in helder zwart-wit en begeleid door Neil Young’s sobere, elektrische score balanceert de film tussen geweld, verstilling en droge humor. Het resultaat is een beheerste, revisionistische film die reflecteert op geweld, identiteit en de beladen erfenis van het Amerikaanse Westen.

The Films of Jim Jarmusch

Ter gelegenheid van de release van Father Mother Sister Brother, verwelkomen we een essentiële selectie 80s en 90s films van Jim Jarmusch opnieuw op het witte doek. Zijn films bewegen zich moeiteloos over grenzen en culturen, bevolkt door buitenstaanders, nachtelijke zwervers en stil charismatische buitenbeentjes. Door zich te onttrekken aan de zwaartekracht van Hollywood heeft Jarmusch een oeuvre opgebouwd dat tegelijk minimalistisch en uitgesproken kosmopolitisch is. Ze nu opnieuw zien, onthult een cinema die niet zozeer veroudert als wel blijft nazinderen—als een halfvergeten lied dat ergens op de achtergrond blijft doorspelen.

Agenda

Woensdag 29 april

Premièredatum

21:00 - 23:11

€ 13,00

Camera 1

Special

Misschien vind je dit ook leuk

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte

De nieuwste premières, filmtips, klassiekers en meer elke week in je mailbox!

Selecteer nieuwsbrieven