Raak mij aan! Touch me!

Eerstvolgende

do 26 mrt van 20:00 tot 21:15

Tickets Tijden & tickets

Kunsthistoricus Geert Pruiksma neemt je mee langs 'kunst op straat'.

Torens ver boven stad en dorp reikend naar de hemel, markante beelden op plein en dijk, verscholen schilderingen en mozaïeken: Nederland is één groot openlucht-kunstmuseum. Kunst vertelt ook veel over de generatie waarin het is ontstaan. Ter ere van een held of nagedachtenis aan slachtoffers bijvoorbeeld. Of om een buurt ergens bij te betrekken of een plek te verbijzonderen. 

Kunsthistoricus Geert Pruiksma neemt je mee langs 'kunst op straat'. Van de oudst bekende kunst op straat, langs bijzondere periodes en projecten, tot vandaag de dag en de komende jaren. De nadruk hierbij ligt op twee- en driedimensionale beeldende kunst, dus minder op podium- en toegepaste kunst zoals architectuur. Uiteraard krijgen Stad en Ommeland hierbij alle aandacht. 

Iedereen vindt er dan ook wel iets van, want: wie rijdt, fietst of wandelt er niet af en toe bij langs? De een zou liever een andere historische figuur zien, de ander een realistisch in plaats van abstract beeld. Voor weer anderen verdiept het de beleving van de ruimte. Wint de omgeving aan zeggenschap, aan kwaliteit. Kortom: hier raken we niet over uitgepraat!

Agenda

Donderdag 26 maart

20:00 - 21:15

€ 12,50

Bibliotheek Haren

Donderdag 30 april

20:00 - 21:15

€ 12,50

Bibliotheek Haren

Donderdag 28 mei

20:00 - 21:15

€ 12,50

Bibliotheek Haren

Misschien vind je dit ook leuk

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte

De nieuwste boeken, leestips, literaire talks en meer maandelijks in je mailbox!

Selecteer nieuwsbrieven