
PO | Workshop Striptekenen
Leer tekenen van een professioneel striptekenaar!

Desinformatie komt overal voor. Wat kun je wel en niet geloven?
We krijgen de hele dag door informatie binnen. Daar zitten ook berichten tussen die bewust niet kloppen. Maar hoe herken je zulke desinformatie? Welke technieken zitten erachter? En lukt het om zelf geloofwaardige desinformatie te maken?
Desinformatie is steeds moeilijker te herkennen; van clickbait op social media tot deepfakes gemaakt met AI. In de workshop ontdekken we waarom desinformatie gemaakt wordt en met welke trucjes het ons beïnvloedt. We bekijken voorbeelden uit het nieuws en analyseren online video's. Daarna gaan leerlingen hun eigen desinformatie maken. Door zelf te creëren, leren ze misleiding sneller te herkennen.
Met behulp van echte kranten knutselen ze in tweetallen een nepartikel in elkaar en schrijven ze er een nieuwe tekst bij. Wie kan zo geloofwaardig mogelijk desinformatie maken? Welke gevolgen heeft het? Aan het einde presenteren de leerlingen hun nepartikelen aan elkaar.
| Voor wie | Groep 7, groep 8 |
| Wanneer | Het schooljaar mogelijk, datum in overleg. Boek minimaal 3 weken van tevoren. |
| Waar | Forum Groningen | Nieuwe Markt 1 |
| Duur | 1 uur |
| Kosten | € 125,- per workshop | maximaal 15 deelnemers |
| Leerdoelen | Digitale geletterdheid en burgerschap: mediawijsheid, informatievaardigheden, onderzoeken, bewustwording |

Benieuwd wat je met je groep of klas bij het Forum kunt doen? Wij houden je op de hoogte met onze nieuwsbrief voor de kinderopvang, primair onderwijs en voorgezet onderwijs & mbo.