Raak mij aan! Touch me!

Vrijwilliger BreinBieb

Spelochtend Selwerd

Heb je enige ervaring in de omgang met mensen met geheugenproblemen en lichte dementie en ben je een dagdeel per maand beschikbaar? Vind je het leuk om spelletjes met oudere mensen te spelen en kun je een gezellige sfeer scheppen waarin iedereen zich veilig voelt? Dan is dit werk iets voor jou!

Wij zoeken empathische en geduldige vrijwilligers voor het begeleiden van de spelochtend in Forumbibliotheek Selwerd. Hierbij worden - vanaf half december - spellen uit de BreinBieb collectie gespeeld bij een gesprekje en een kopje koffie of thee. Het sociale component is hierbij ook belangrijk.

BreinBieb

BreinBieb beslaat het hele spectrum van onthouden en vergeten: van leuke thema’s zoals begrijpen en het ‘fit houden’ van het geheugen tot serieuze onderwerpen zoals dementie en mantelzorg. Je vindt er boeken en spelletjes voor het activeren en fit houden van het geheugen. 

BreinBieb
9014

Wat is het doel

  • Bezoekers een activiteit aanbieden waarbij zij hun geheugen fit kunnen houden.
  • Mensen verbinden en gezelligheid bieden.

Wat ga je doen

  • Je stelt mensen op hun gemak en zorgt voor een warm welkom met koffie en thee.
  • Je bereidt een bijeenkomst voor en zet de materialen klaar.
  • Je kiest met de bezoekers een spel en begeleidt het spelen.
  • Je houdt contact met de deelnemers en stelt ze op de hoogte van wijzigingen.
  • Je houdt de aantallen bezoekers bij per ochtend en geeft deze door aan een vaste medewerker.

Wat vragen we

  • Je hebt enige ervaring en hebt affiniteit in het omgaan met (oudere) mensen met geheugenklachten.
  • Je bent geduldig, empathisch en draagt bij aan een veilige en gezellige sfeer in de groep. 
  • Je vervult met plezier en zelfstandig een spilfunctie en kunt je inleven in de doelgroep.
  • Je houdt van spelletjes spelen.
  • Je hebt de intentie je duurzaam te verbinden aan de spelochtend zodat bezoekers op een bekend gezicht kunnen rekenen.
  • Je stemt af met een vaste medewerker.

Werktijden

  • De Breinbieb in Selwerd opent in december. Je bent tenminste 1 dagdeel à 2 uur per maand beschikbaar. Dit gedurende minimaal een jaar. De spelochtend kunnen we in overleg bepalen, maar vindt één keer per maand plaats op een maandag- of vrijdagochtend van 10.30 - 11.30 uur in Forumbibliotheek Selwerd (m.u.v. schoolvakanties).

Wat bieden wij

  • Een zelfstandige functie.
  • Sociaal werk met veel voldoening.
  • Een kerstcadeautje.

Heb je interesse? Mail naar m.hopma@forum.nl.

Misschien vind je dit ook leuk

Boekentips in je inbox? >

Boekentips in je inbox? >