Raak mij aan! Touch me!

Workshop Filmen met je mobiel

Een groot deel van leerlingen's sociale leven verloopt via hun mobieltje, met apps als Snapchat en Tiktok.

Leerlingen hebben tegenwoordig een groot deel van hun sociale leven op hun telefoon. Sociale media wordt steeds populairder, waaronder ook het maken en posten van videos. Door leerlingen te leren hoe ze zelf een goede video kunnen maken met hun mobiel, krijgen ze meer inzicht in de kracht van beeld en de impact ervan.

In deze workshop worden filmtechniek en mediawijsheid met elkaar gecombineerd. Thema’s als privacy en online identiteit komen aan bod.

2723

Sociale leven op je telefoon

Wat gaan we doen?

Na een korte kennismakingsronde met uitleg over video gaan we aan de slag met het verhaal. Hoe werk je je verhaal uit in een script? Door middel van een korte quiz maken we inzichtelijk wat iemand beter wel en juist niet online kan zetten.

Hierna gaan de leerlingen zelf aan de slag met filmen. Ze maken een korte vlog over zichzelf en hun hobby. Klassikaal bekijken we de video’s, waarbij de volgende vragen aan bod komen: Welk verhaal wordt er verteld? Komt de boodschap over? En wat is het effect?

Deze workshop wordt gegeven door twee filmdocenten van Videoprofs. 

Voor wie vmbo, havo, vwo
Wanneer Hele schooljaar mogelijk
Waar Op school of in het Forum
Duur 3 uur
Kosten € 500,- per workshop / maximaal 15 leerlingen per workshop
Leerdoelen Beeldgeletterdheid, mediawijsheid

Aanmelden

Meer activiteiten voor het voortgezet onderwijs? >>

Meer activiteiten voor het voortgezet onderwijs? >>